Ale jeja, jaja pl gry – studia BHP Bydgoszcz
No Data

Studia podyplomowe

Studia podyplomowe

Post by relatedRelated post

Studia podyplomowe (5)Osoby, kończące jeden z etapów edukacji wyższej, uzyskawszy odpowiedni tytuł (licencjat, magister, inżynier), często czują potrzebę lub konieczność kontynuowania nauki w celu uzupełnienia wykształcenia. Decydują się wówczas na studia podyplomowe.

Bez wątpienia zaletą takiego rozwiązania jest długość trwania, wynosząca maksymalnie 2 lata. Dodatkowo, zajęcia prowadzone są w trybie weekendowym, zazwyczaj co drugi tydzień, co pozwala na bezproblemowe pogodzenie grafiku z np. podjętą już z pracą zawodową, stażem czy praktykami.

Studia podyplomowe kończą się egzaminem lub napisaniem i obroną pracy zaliczeniowej. Po tym student otrzymuje świadectwo. Koszt nauki zależny jest od uczelni. Obecnie niemal każde większe i średnie miasto daje możliwość podjęcia tego rodzaju edukacji.

Warto dodać, że studia podyplomowe skierowane są nie tylko do osób, które muszą uzupełnić dotychczasowe wykształcenie, np. w celu możliwości objęcia danego stanowiska w pracy. To również dobry pomysł dla ludzi, chcących przebranżowić się lub poszerzyć własną wiedzę i horyzonty o interesujące ich kierunki, z którymi z jakiegoś powodu nie mieli wcześniej do czynienia.

Pozostałe artykuły związane z nauką:

Studia podyplomowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About